Відбулися збори благочинних єпархії, єпархіальної ради та запрошених Тернопільсько-Бучацької єпархії.

8 жовтня 2020 року, у резиденції правлячого архієрея Тернопільсько-Бучацької єпархії, під головуванням архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона відбулися збори благочинних єпархії, єпархіальної ради та запрошених Тернопільсько-Бучацької єпархії. Після спільної молитви архієпископ Тихон розповів про життя і основну діяльність єпархії за період 2020 року.

Одним з важливих питань зборів стало про ситуацію, яка виникла у с. Почапинці Тернопільського благочиння, де  митрофорний протоієрей Роман Будзинський зібрав парафіяльні збори релігійної громади, Святих Жон-Мироносиць с. Почапинці, Тернопільсько-Бучацької єпархії Православної Церкви України (УАПЦ), Тернопільського району Тернопільської області протокол № 02 від 27 вересня 2020 р., на яких присутні у кількості 14 осіб висловили недовіру керуючому Тернопільсько-Бучацькою єпархією Православної Церкви України – архієпископу Тихону (Петранюку Тарасу Івановичу) та звернулись до Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України, з проханням тимчасово прийняти релігійну громаду ПЦУ (УАПЦ) с. Почапинці Святих Жон-Мироносиць Тернопільського району Тернопільської області в пряме підпорядкування та надати статус ставропігії.

Архієпископ Тихон сповістив учасників зборів благочинних єпархії, єпархіальної ради та запрошених Тернопільсько-Бучацької єпархії про те, що митрофорного протоієрея Романа Будзинського, який з невідомих причин не прибув на збори, було попередньо сповіщено розпорядженням керуючого єпархією від 05 жовтня 2020 року за № 160, прибути до єпархіального управління Тернопільсько-Бучацької єпархії УПЦ (ПЦУ) (вул. Руська, 22, м. Тернопіль) 8 жовтня 2020 року Божого о 12 годині, для участі у зборах і засіданні єпархіальної ради та надати до 07.10.2020 р. в єпархіальне управління: оригінал та належним чином засвідчену копію статуту релігійної громади Святих Жон-Мироносиць с. Почапинці УАПЦ; оригінал та належним чином засвідчену копію протоколу засідання парафіяльних зборів від 27 вересня 2020 р. № 02 РГ Святих Жон-Мироносиць с. Почапинці Тернопільського р-ну, Тернопільської обл.; оригінал та належним чином засвідчену копію на призначення настоятелем релігійної громади. Митрофорному протоієрею Роману Будзинському було надіслано листа з кур’єрською доставкою про участь у зборах 08 жовтня 2020 року о 12 годині, а також інформацію про розпорядження було розміщено на офіційному сайті Тернопільсько-Бучацької єпархії uapc.net.ua.

Єпархіальна рада та отці-благочинні Тернопільсько-Бучацької єпархії висловили стурбованість з приводу ситуації, яка склалася у релігійній громаді Святих Жон-Мироносиць с. Почапинці УАПЦ і діями настоятеля митрофорного протоієрея Романа Будзинського та закликали керуючого єпархією винести відповідне рішення згідно порушених Правил Святих Апостолів і Святих Отців.

Також присутні обговорили ряд інших важливих питань з життя єпархії по яких було прийнято відповідні рішення.

На завершення владика Тихон подякував усім за жертовну працю на благо Святої Церкви та побажав Божого благословення.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.