Різдвяне послання архієпископа Тернопільського і Бучацького ТИХОНА 

Боголюбивим пастирям і всім вірним дітям

Тернопільсько-Бучацької єпархії

Православної Церкви України

Христос Рождається!

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Стільки в цих словах щирої радості, стільки втіхи та правдивого щастя! Викликана цими торжественними словами висока духовна радість огортає і опромінює цілу нашу істоту.

Христос Родився! І не тільки побожний народ на заклик Святої Православної Церкви оспівує цю велику тайну благочестя хором у храмі прославлять народжене Дитятко Боже: «Народженого Спасителя світу оспівує весь світ, кожна істота». (1Тим. 3,16).

Рука Божественної Дитини з Вифлеєму зняла з людини тягар гріха і вона вперше з надією зітхнула у своїх стражданнях.

Син Божий стає на зламі двох світів – світу видимого і невидимого, земного і небесного.

Мале Немовля з Вифлеємського вертепу підкорило гордих завойовників – римлян, здивувало і схилило розум висококультурних греків, привабило серце щирих дітей серед усіх народів, підвело з пороху рабства і неволі закованих рабів і поєднало всіх не дивлячись на стать і стан, ступінь культури чи колір шкір, в одній гідності – гідності улюблених дітей Божих.

Тому весь християнський світ крізь сльози радості захоплено співає: «Христос Рождається – славіте! Христос з небес – зустрічайте! Христос на землі – возносьтеся!».

Дорогі мої! До нас завітало свято Предвічного Бога, який з любові до нас залишив велич неба і став людиною. По всій землі лунає радісна пісня: «Слава во вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління». (Лк. 2,14) Це не тільки вияв радості, не тільки привітання з неба – землі і людям, але й проголошення мети втілення Божого Слова та майбутнього служіння Сина Божого в справі спасіння людей. З небес проголошується всім, що починається найвище прославлення Господа, яке триватиме у вічності. Це перша пісня слави Бога на землі від часу гріхопадіння. Це найвищий і найсвітліший гімн, який коли-небудь лунав над землею, закликаючи її до радості і щастя!

Подай Господи на землю мир! – це частина ангельського співу і другий наслідок втілення Сина Божого, бо Він всьому світові правдивий мир. Мир людей з Богом, мир між людьми і народами та мир самій людині доброї волі.

Сьогодні у величні хвилини свята народження Богочоловіка, по всій землі лунає хвала Предвічному Богові, який став Сином Людським, нашим другом і братом по тілу, викупом за гріхи людства, жертвою спасіння. Тому кожного разу, коли зустрічаємо свято Різдвяної ночі, велику таємницю втілення Христа Бога – люди радіють.

У день Різдва Христового всі об’єднуються спільною радістю цього великого свята. Цей день є днем християнської любові і єднання.

Нині мільйони людей дивляться в одну ясну зорю перемоги і миру на українській землі, що як колись трьох мудреців зі Сходу, так і тепер нас усіх має запровадити до нашого Месії. Коли б тільки ми охоче, як ті шукачі найдорожчого Месії, пішли за нею. Коли б ми зрозуміли, що немає під небом вищого і повнішого щастя, як те, що вказала нам зоря Вифлеєму.

Прийдім і поклонімся новонародженому Спасителю. В Ньому для християнина рятунок і полегшення у всіх наших стражданнях. У Ньому безпечний захист від усіх ударів долі. В Ньому наша радість і вічне життя. Дякуємо нашому народженому Сину Божому за все!

Разом з Вифлеємськими пастирями принесім Йому, як дарунок нашу віру, любов і нашу найщирішу відданість.

В празник Різдва Христового складаю Вам, Всечесні отці, брати і сестри, сердечні побажання і молю Богомладенця Христа, щоби обдарував Ваші душі і всі православні родини України небесними ласками, спокоєм, здоров’ям та миром на довгі роки життя.

Христос Рождається! Славімо Його!

З Божої ласки

+Тихон

Архієпископ Тернопільський і Бучацький

Різдво Христове

2023 р.Б.

м.Тернопіль.    

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.